PREDAVANJE O KLIZIŠTIMA U KRAPINSKO –ZAGORSKOJ ŽUPANIJI

Autor: Anita Džaja, 5. 3. 2018.

U srijedu 28. 2. 2018. u našoj školi Jurica Sabol dipl. ing. geol. održao je zanimljivo predavanje o klizištima koja su česta pojava u Krapinsko-zagorskoj županiji.

Gosp. Jurica Sabol je učenike upoznao  s pojmom geologija, vrstama stijena koje prevladavaju u našoj županiji, geološkim hazardima.  Objasnio je učenicima  koji su glavni razlozi nastanka klizišta i  gdje se ona pojavljuju. Učenici su također naučili dijelove klizišta i glavne tipove klizišta.  Predavanje je učenicima bilo vrlo zanimljivo.

Ovaj susret s gosp. Sabolom je uvod u projekt „Klizišta“ u kojem  učenici osmih razreda uključeni u dodatnu nastavu geografije, fizike i biologije  nastoje saznati  i proširiti svoje znanje  o klizištima, „elementarnoj nepogodi“ Krapinsko-zagorske županije.

Pripremila: Miljenka Hršak