DARUJUĆI DRUGE, USREĆUJEMO SEBE

Autor: Anita Džaja, 26. 12. 2017.

U četvrtak, 21.12.2017., učenici 2.a razreda posjetili su socijalnu samoposlugu u Ulici Matije Gupca i donirali paket s prehrambenim namirnicama i higijenskim potrepštinama.

Početkom došašća, učenici 2.a razreda odlučili su predbožićno vrijeme jedni drugima učiniti ugodnijim. Unutar razreda pokrenuli su akciju „Moj tajni prijatelj“ kojom su se međusobno usrećivali, ali su odlučili usrećiti i one kojima svakodnevica nije laka.

Zbog toga su tijekom tri tjedna ubacivali novčiće u razrednu kasicu sa ciljem da prikupljenim sredstvima uljepšaju blagdane jednoj obitelji slabijeg imovinskog statusa.

U srijedu, 21.12.2017., otvorili su kasicu te prikupljenim novcem zajedno otišli u kupovinu namirnica i higijenskih potrepština. Sljedećeg dana paket su, radosno i ponosno, odnijeli u socijalnu samoposlugu pri GDCK Krapina, u nadi da su jednoj obitelji uljepšali blagdane.

Djelatnici GDCK srdačno su ih dočekali i počastili bombonima pa su razdragani učenici, na licu mjesta, mogli shvatiti i značenje izreke: DOBRO SE DOBRIM VRAĆA!

Pripremila: učiteljica Zrinka Arbanas