Božićna priredba u Krapini

Autor: Anita Džaja, 23. 12. 2017.

Dana 22. 12. 2017. godine učenici naše škole prikazali su u Festivalskoj dvorani Pučkog otvorenog učilišta priredbu za sve roditelje, učenike, učitelje i posjetitelje. Na taj su način obilježili kraj prvog polugodišta te nas uveli u slavlje Božića.

Učenici su se cijelo vrijeme došašća bavili raznim aktivnostima slaveći to posebno vrijeme. Vidjeli smo da učenici poznaju i njeguju stare običaje, smatraju ih važnima za budućnost.
Tijekom priredbe razveselili su nas pjesmom, pričom, plesom, glumom i sviranjem. Naročito je lijepo bilo vidjeti brojnost učenika u priredbi. Za neke je izvedbe pozornica bila skoro pa premala. Sudjelovali su veliki i mali zbor naše škole, orkestar, folklorna skupina, dramska skupina matične škole i iz Šemnice, naše područne škole, recitatori iz Lepajaca i matične škole. Bilo je raznoliko, veselo, šareno, svečano.  Dvorana je bila puna, škljocali su mobiteli i fotoaparati, pljeskalo se za svaku izvedbu. Gotovo da je većini bilo žao kad je sve završilo.
Nakon pozdrava i čestitke ravnateljice gđe Dragice Belošević i izvođači i publika su zajedno zapjevali Narodil nam se.
Na kraju se čini kratka priredba za svekoliki trud i uloženo vrijeme u pripremu i vježbu naših učenika i njihovih učiteljica. Stoga moramo spomenuti i učiteljice koje su zajedno s učenicima pripremile ovaj lijepi događaj. To su Katarina Rihtar, Marija Klasić, Zrinka Arbanas, Margareta Benc, Andreja Klasić, Katarina Barlović, Marija Đurkin, Vesna Požgaj , Gordana Nežmahen i Sonja Jurman.
Na kraju i ovim putem u ime svih djelatnika i učenika naše škole svim ljudima dobre volje želimo miran i blagoslovljen Božić te radosnu, uspješnu i zdravu novu godinu.
Nadamo se da će zimski praznici podariti učenicima snijeg, igru, odmor, ali i pripremu za nastavak nastave.

Fotografije, koje možete pogledati u našoj foto-galeriji, su snimili Velimir Martinez, 8.b i Ena Miljan, 7.c.
Za vas pripremila učiteljica Jasna Leljak