NAJAVLJUJEMO: ZIMSKE RADIONICE ZA DAROVITE, TALENTIRANE I MOTIVIRANE

Autor: Anita Džaja, 19. 12. 2017.

Radionice se održavaju od 9. do 11. siječnja 2018.

RADIONICA: Geogebra i mašta mogu svašta

Četvrtak, 11.1.2018., od 10:00 do 12:00

Voditeljica radionice: učiteljica Andreja Drašković

RADIONICA: Programiranje s micro-bitom i robotom mBot

Srijeda, 10.1.2018., od 9:00 do 11:00

Voditelj radionice: učitelj Matija Buntak

RADIONICA: Mala radionica znakovnog jezika

Voditeljica radionice: učiteljica Petra Herceg

RADIONICA: Salvete k'o tapete – decoupage   (salvetna   tehnika)

Voditelji radionice: učiteljica Filipa Peh i pedagog

Marko  Koprivnjak

RADIONICA: Točka, točka, točkica… kreativna   radionica

Utorak, 9.1.2018., od 9:00 do 11:00

Voditeljice radionice: defektologinja  Aleksandra Podsečki   i pedagoginja Božica Horvat

Opširnije o radionicama pogledajte klikom na više!

RADIONICA: Geogebra i mašta mogu svašta

Polaznici radionice upoznat će se s osnovama matematičkog programa Geogebra, te na drugačiji način raditi i istraživati različite geometrijske sadržaje. Radionica je namijenjena učenicima od 4. do 8. razreda.

RADIONICA: Programiranje s micro-bitom i robotom mBot

U ovoj radionici imat ćete priliku upoznati se s osnovama programiranja mikroračunala BBC micro:bit i edukacijskog robota mBot, što će vam omogućiti da samostalno izradite programe za računalo. Naučit ćete osnovne kretnje robota mBot i koristiti njegove senzore.

RADIONICA: Mala radionica znakovnog jezika

Zanima li vas što je znakovni jezik, tko ga koristi i na koji način?! Dođite na Malu radionicu znakovnog jezika. Naučit ćete znakovati abecedu, predstaviti se drugima. U radionicu će biti uključena i glazbu. Zašto glazba? Kako i na koji način?! Dođite i vidite!! Preporučamo da za radionicu odjenete majicu tamnijih boja.

RADIONICA: Salvete k'o tapete – decoupage   (salvetna   tehnika)

Decoupage (franc. rezanje) ili salvetna tehnika je jednostavna tehnika ukrašavanja ili renoviranja uporabnih i ukrasnih predmeta za čiju provedbu se koriste salvete sa zanimljivim uzorkom. Osim salveta kao osnovnog materijala, potrebni su kist i posebno ljepilo.

Radionicom se nastoji potaknuti maštovitost, kreativnost i umjetnički izričaj učenika putem ovog specifičnog načina ukrašavanja predmeta, čime se istovremeno ukazuje na važnost recikliranja te daju ideje za poklone koji ne moraju biti skupi da bi bili lijepi.

RADIONICA: Točka, točka, točkica… kreativna   radionica

U ovoj kreativnoj radionici zabavit ćete se i opustiti, a istovremeno vježbati svoje vještine opažanja i koncentracije.

DOĐITE, NAUČITE NEŠTO NOVO I ZABAVITE SE!

Pripremili: Božica Horvat i Marko Koprivnjak