"MAŠTA RADI SVAŠTA" - DONOSI I NAGRADE!!!

Autor: Suzana Pracaić, 14. 12. 2017.

U ponedjeljak, 4. prosinca 2017. u Gradskoj knjižnici Krapina bilo je vrlo svečano. U sklopu otvorenja retrospektive izložbe slikovnica 'Otisak mašte u vremenu' autorice Tatjane Horvat, proglašeni su pobjednici likovnog natječaja "Osmisli naslovnicu encikopedije". Stručna komisija dodijelila je 1. nagradu našoj učenici LORENI VODOLŠAK, 3.a (mentorica Vesna Presečki) i 2. nagradu učenici LUCIJI VRAGOVIĆ, 4.b (mentorica Anica Poslon).

Tom prigodom je i učenica TEA DRAŠKOVIĆ iz 3.a predstavila svoju prvu filatelističku izložbu "Moja adventska pisma".

Čestitamo na velikom uspjehu! Vrlo smo ponosni!

PS. Fotografije sa izložbe su preuzete s mrežnih stranica Gradske knjižnice Krapina

Gradska knjižnica Krapina raspisala je likovni natječaj "Osmisli naslovnicu enciklopedije" na koji su se u velikom broju javili učenici 3.a, 3.b, 4.a i 4.b razreda te poslali svoje radove na natječaj.

Da bi učenici imali ideje i znali što su enciklopedije i što se u njima nalazi, održani su integrirani satovi u školskoj knjižnici s učenicima 3.a i 3.b razreda. Tema 'Dječje enciklopedije" je nastavna tema Medijske kulture za učenike 3. razreda, a koju su sadašnji 4. razredi ostvarili prošle školske godine.

Na tom integriranom satu u knjižnici, učenici se upoznaju sa raznovrsnim izvorima informacija u svrhu proširivanju znanja, razvijaju sposobnost samostalnog traženja i pronalaženja potrebnih podataka te traže određenu informaciju u dječjoj enciklopediji služeći se sadržajem i kazalom.

Nakon nastave u knjižnici, slijedio je sat likovne kulture. Učenici 3. i 4. razreda su na satovima likovne kulture marljivo oslikavali svoje naslovnice. Mašta je radila 'sto na sat' i nastale su prekrasne naslovnice. Izložene su u Plavoj dvorani Gradske knjižnice Krapina.

Bile bi to enciklopedije, ne samo o biljakama i životinjama, svemiru, čovjeku nego enciklopedije i o znamenitim osobama, Božiću, slatkišima, glazbi, budućnosti...

Stručna komisija u sastavu: akademski slikar Boris Kugler, diplomirana knjižničarka Saša Sabol i kreativna kolegica Ivana Nežmahen dodijelili su:

1. nagradu - Loreni Vodolšak, 3.a

2. nagradu - Luciji Vragović, 4.b

No, našem uzbuđenju nije bilo kraja jer je nakon proglašenja pobjednika otvorena prva izložba Tee Drašković, učenice 3.a pod nazivom "Moja adventska pisma".

Tea je zajedno s tajnikom filatelističkog društva Zaboky iz Zaboka (svojim ocem) predstavila svoju izložbu te ispričala kako je sve počelo: od slikica do prvih rečenica. Teina pisma pratilo je filatelističko društvo koje je osmislilo uz tu prigodu i poštanske markice.

Izložba se mogla vidjeti u prostoru Gradske knjižnice Krapina.

Voditeljica cijelog programa bila je diplomirana knjižničarka Vesna Šaronja, zajedno s ravnateljem Gradske knjižnice Krapina, g. Zdravkom Štefanićem.

Prilog pripremile:

učiteljica Vesna Presečki