Obilježen Dan sjećanja na Vukovar

Autor: Anita Džaja, 18. 11. 2017.

U petak, 17.11.2017. godine u 17:00 sati učenici i učitelji naše škole obilježili su u Parku Matice hrvatske paljenjem lampaša Dan sjećanja na Vukovar.

Dan sjećanja na Vukovar se obilježava svake godine 18.11., a odluku o tome donio je Hrvatski sabor 29.10. 1999. godine.

Tijekom borbi i nakon okupiranja grada poginulo je 550 branitelja i 1700 civila, dok je oko 8000 Vukovaraca odvedeno u srpske logore. Danas ih se oko 800 vodi nestalima.

Dakle, i ove godine sudjelovali smo u akciji "I moj grad svijetli za Vukovar", a nakon toga  je u Kinu Krapina u Festivalskoj dvorani prikazan dokumentarni film "Ovčara - neispričana priča", pod pokroviteljstvom Nacionalnog sindikata policije, Grada Krapine i Pučkog otvorenog učilišta Krapina.