Šarena i slatka jesen

Autor: Vesna Presečki, 29. 10. 2017.

U  petak, 20.10.2017.učenici 3.a razreda realizirali su satove PiD i SR na vrlo zanimljiv i šarolik način, u prirodi, u najljepšem dijelu našeg grada, na Hušnjakovom. Tema nastave bila je JESEN U NAŠEM ZAVIČAJU. Učenici su hodajući šumom razgledavali obilježja jeseni gazeći po šarenom „tepihu od lišća“, dodirivali drveće te raspoznavali vrste. Promatrali su i ostalo grmlje, biljke i njihove plodove. Bilo je tu zujanje buba i kukaca. Vrlo toplom, zlatnom slikom jeseni upotpunili su doživljaj slađenjem već gotovo zaboravljenog slatkiša – šećerne vate s okusom limuna, maline, naranče i coca cole. Bilo je i kokica i pečenih kestena. S velikom i šarenim osmjehom na lici i puni dojmova vratili smo se u školu.