Dani kruha - Dani zahvalnosti za plodove zemlje u PŠ Donja Šemnica

Autor: Štefica Tepuš, 20. 10. 2017.

Lijepa  svečanost i priredba koja se i ove godine  18.10.2017.održala u školi i u mjesnoj kapelici  sv. Marka Križevčanina okupila je svu djecu,učenike ,učitelje, roditelje, bake, djedove i brojne mještane.

Uz mnogobrojne vrste kruhova i slanih  i slatkih peciva na zajednički stol donijeli  su razne kolače – kuglofe, pite, kiflice, buhlte, gibanice i ostale slatke dizanice. Osobitu pažnju svakako zaslužuju kruhovi i kolači koje su s puno ljubavi i pažnje pripremile majke, bake i tete naše djece koja su ih donijela i poslužila.

Uz Dan kruha 3. razred je uz pomoć kuharice, vjeroučiteljice Štefice Tušek i  razrednice Štefice  Tepuš  imao radionicu „Pečenje palačinki i izrade pletenica od dizanog tijesta“.

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji.